Zobacz również

Jak przygotować ulotki do druku w drukarni?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Ulotka jest jednym z podstawowych materiałów reklamowych – dzięki niej można zaprezentować potencjalnym klientom swoją ofertę i zachęcić do skorzystania z usług. Jak jednak przygotować ulotki do druku, aby wyglądały dobrze?

 

Dzisiaj wiele firm zajmujących się świadczeniem usług poligraficznych oferuje swoim klientom również możliwość wykonania projektu ulotek i innych materiałów. To dodatkowy koszt, ale projektowanie graficzne jest wtedy profesjonalne i można mieć pewność, że przygotowana przez specjalistę ulotka dobrze spełni swoją rolę. Wielu klientów decyduje się jednak na samodzielne zaprojektowanie ulotki – warto pamiętać jednak o tym, że drukarnia nie będzie odpowiadała za błędy wynikające ze źle wykonanego projektu. Podpowiadamy, o czym nie można zapomnieć!

 

Spady w projekcie

Spady są ważne w przypadku grafik, przez które przechodzi linia cięcia, dlatego też muszą być one wysunięcie poza nią o parę centymetrów. Bez spadu na krawędziach ulotki może pojawić się biała linia czy fragment innej grafiki.

 

Margines wewnętrzny

Podobnie jak w przypadku spadów, należy określić miejsce marginesu wewnętrznego, czyli odstępu do wewnątrz ulotki dla ważnych obiektów. Na margines wewnętrzny nie może wchodzić logo czy tekst.

 

Kolorystyka ulotki

W drukarniach stosuje się model kolorów CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK), dlatego też przekazanie projektu w kolorystyce RGB może nie dać odpowiednich efektów, na przykład kolory mogą być wtedy wyblakłe.

 

Czcionki w ulotce

Również drukowanie ulotek odbywa się z użyciem wybranych czcionek – nie zawsze drukarnia zawiera wszystkie zestawy czcionek zainstalowane na komputerze, dlatego też należy dołączyć je z plikiem projektu albo przekształcić czcionki na krzywe. W przeciwnym przypadku tekst może nie być czytelny.

 

Rozdzielczość grafiki

Zbyt niska spowoduje widok pikseli. Przy projektach do druku rozdzielczość dla map bitowych powinna wynosić 300 dpi.

 

Jeżeli chcesz wobec tego zlecić wykonanie ulotek w określonej drukarni, na przykład w mieście Warszawa, sprawdź najpierw, jakie ma ona wymagania co do przygotowania projektu do druku, aby twoje ulotki mogły wyglądać naprawdę dobrze.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy