Zobacz również

Łaty termoprzylepne – szybki sposób na dziury czy zbędny wydatek?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Dziura na kolanie? A może na łokciach? Nie zawsze zacerowanie jest dobrym rozwiązaniem. W takim przypadku można zastosować dekoracyjne łaty. W pasmanteriach oprócz tych przeznaczonych do naszywania można znaleźć również łaty termoprzypelne. Czy warto je kupić?

 

Z problemem wyboru odpowiednich łatek najczęściej borykają się rodzice, których maluchy często lubią wracać do domu z podartymi spodniami lub bluzami. Regularna wymiana ubrań zwykle nie wchodzi wtedy w grę, a naszycie lub naklejenie łatki jest znacznie tańszym rozwiązaniem.

 

Łaty termoprzylepne produkowane są z tkanin różnego rodzaju, najczęściej grubszych, dzięki którym są bardziej odporne na uszkodzenia i wytarcia, od spodu natomiast wykańczane są specjalną warstwą termoprzypelną, która aktywuje się pod wpływem wysokiej temperatury z żelazka. Aby nakleić łatkę na dziurę, wystarczy przyłożyć ją w odpowiednie miejsce, a następnie przypasować żelazkiem przez około 15-20 sekund, mocno dociskając. Potem łatkę należy pozostawić na kwadrans, aby dobrze osadziła się na tkaninie. Z łatek można również wycinać różne kształty, na przykład kwiatek, serduszko czy kółko.

 

W sprzedaży można znaleźć różne łaty termoprzylepne – zarówno przeznaczone specjalnie dla dzieci, jak i również o uniwersalnym wyglądzie. Łatki mogą mieć wobec tego wizerunki ulubionych dziecięcych bohaterów z bajek, mogą mieć jednolite kolory lub wzorki, na przykład kratę, kropki czy paski. Także można kupić łaty wykonane ze skóry ekologicznej.

 

Czy łaty termoprzylepne to rozwiązanie na lata? Generalnie dużo zależy od tego, jak będzie użytkowało się ubranie, ponieważ może zacząć odklejać się przy intensywnych zabawach na podłodze w przedszkolu. Dlatego też gdy chcesz zapobiec odklejaniu się łaty, możesz również przyszyć ją na brzegach.

 

Zatem jeżeli szukasz szybkiego sposobu na zamaskowanie dziury w spodniach czy w innych ubraniach, łaty termoprzylepne to sprawdzony sposób – gdy jednak mają być przyklejone na mocno eksploatowanych ubraniach, warto dodatkowo je przyszyć.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy